چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اطمینان کنیم؟

شاید شما هم جز آن دسته از افراد باشید که علاقه مند به خرید از طریق فضای مجازی (اینترنت) هستند. بدیهی است خرید اینترنتی بسیار دلچسب و آسان است و مزایای بسیار زیادی مانند حق انتخاب در کنار تنوع کالا، صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی، مقایسه قیمت ها، دسترسی 24 ساعته به اجناس، جستجوی آسان کالا و…
اما اولین سوالی که ممکن است در ذهن همه ما به وجود آید این است : چگونه می توان به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کرد ؟

عوامل متعددی برای ایجاد اعتماد و جلب اطمینان در میان كاربران وجود دارد اما مهمترین آن ها داشتن نماد اعتماد الکترونیک که مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است و این مرکز مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد و نماد ساماندهی که مربوط به مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی :

نماد اعتماد فروشگاه اینترنتی تِک صنعت  tecsanat 1

تمامی سایت های اینترنتی معتبر حداقل دارای یک و یا هر دو این نماد ها هستند که معمولا در انتهای صفحه اصلی سایت ها قرار دارند و می توان با کلیک بر روی هر یک از آن ها تمامی مشخصات حقیقی صاحب سایت اعم از آدرس محل فروشگاه، کد پستی و شماره تماس را مشاهده نمود.

توجه : برای اینکه از حقیقی بودن نماد اطمینان حاصل کنید می بایست بر روی آن کلیک کرده و تاریخ مربوط به وضعیت نماد را چک نمایید، همچنین تمامی لینک های معرفی شده در نماد نیز باید قابلیت جابجایی در صفحات معرفی شده را دارا باشند، در غیر این صورت نماد جعلی است !!!

نکته : در صورت استفاده از نرم افزارهای عبور از ف.یلترینگ ممکن است یک یا هر دو نماد ها در پایین سایت نمایش داده نشوند، لطفا برای دیدن نماد ها ف. یلتر شکن های خود را غیر فعال نمایید.

مشاهده کنید : فرم تماس با ما

فروشگاه اینترنتی تِک صنعت دارای هردو نماد می‌باشد تا شما عزیزان با آسودگی خاطر اقدام به خرید نمایید.
تمامی سعی و تلاش ما جلب اعتماد و رضایت و همچنین خرید امن و ارزان برای شما مشتریان گرامی می‌باشد، از اینکه در این راستا ما را همراهی می‌نمایید بسیار متشکر و سپاسگزاریم.