آموزش چگونگی نصب صحیح پمپ آب خانگی

چگونگی نصب صحیح پمپ آب خانگی
آموزش چگونگی نصب صحیح پمپ آب خانگی
آموزش چگونگی نصب صحیح پمپ آب خانگی

برخلاف برخی از مقالات آموزشی در این زمینه که متاسفانه نصب پمپ آب ساختمانی برای اشخاص را با اصطلاحات تخصصی سخت، پیچیده و دشوار می نماید، گروه پشتیبانی فروشگاه اینترنتی تِک صنعت تلاش دارد به ساده ترین شکل ممکن این مطالب را برای شما بازدید کنندگان گرامی بیان نماید تا برای افراد غیر حرفه ای نیز کاربردی باشد.

حتما بخوانید : چند نکته مهم که قبل از خرید پمپ آب ساختمانی باید بدانیم!!!

بنابراین اگر تصمیم به نصب پمپ آب در منزل، ساختمان و یا مجتمع خود گرفته اید، امیدواریم به شکل صحیح و استاندارد این کار انجام گیرد تا در آینده شاهد مشکلات متعدد و کاهش شدید افت فشار آب نباشید.
نکته : لازم به ذکر است فروشگاه اینترنتی تِک صنعت اکیدا انجام این کار توسط افراد غیر متخصص را پیشنهاد نمی کند، بهتر است نصب پمپ آب توسط متخصصان با تجربه در زمینه تاسیسات صورت گیرد.

در ابتدا باید مناسب ترین مکان برای نصب پمپ آب را در نظر بگیرید، معمولا در ساختمان های نوساز از قبل به این مورد توجه و مکانی برای آن درنظر گرفته شده. اکنون طبق نقشه ای که در عکس بالا قابل مشاهده است اقدام به نصب می نماییم.
سعی کنید در ابتدای ورودی آب به مخزن ذخیره، حتما از هوزینگ استفاده شود (متاسفانه در اکثر مواقع افراد غیر متخصص می گویند به هوزینگ اصلا نیازی نیست !!!)، با نصب هوزینگ از ورود هرگونه املاح ریز و درشت غوطه ور در آب مانند شن و سنگ ریزه و انباشته شدن آن در کف مخزن جلوگیری کرده اید.
حال به دو خروجی نیاز داریم، یکی برای استفاده از حالت بایپس و دیگری ورودی آب به مخزن ذخیره است.
بعد از انتخاب مخزن ذخیره آب با ابعاد و لیتراژ مناسب و با نصب و تنظیم فلوتر آن در ورودی، اکنون لوله خروجی آن را به پمپ متصل نماییم.
توجه به این چند نکته که اکنون به آن می پردازیم بسیار حائز اهمیت است، لوله ورودی به پمپ میبایست حتما با ورودی استاندارد پمپ مطابقت داشته باشد، به طور مثال در خیلی از موارد دیده شده، پمپ یک اسب که ورودی 1 اینچ (لوله 32 میلیمتر) دارد با لوله 25 میلیمتر یا 20 میلیمتر به مخزن ذخیره آب متصل گردیده. حتی در مواردی دیده شده با استفاده از تبدیل، ورودی لوله از 32 به 25 یا 20 تغییر کرده !!! این عمل بسیار اشتباه است و خیلی  زود برای پمپ آب (مخصوصا دارای گارانتی) مشکلات متعددی ایجاد خواهد شد.
استفاده از شیر یکطرفه و خم و زانو از مخزن ذخیره به ورودی پمپ پیشنهاد نمی شود، مگر در مواردی خاص که نتوان پمپ را مستقیم متصل نمود ( عدم رعایت در موارد ذکر شده می تواند مانع مکش آب کافی توسط پمپ گردد).
در خروجی پمپ ابتدا شیر یکطرفه (خودکار) و سپس بر روی آن پنج راه، درجه، کلید و منبع تحت فشار (دیافراگمی) را نصب می نماییم. در نظر داشته باشید که شیر یکطرفه بعد از پنج راه نصب نگردد زیرا می تواند در عملکرد کلید اتومات پمپ آب در هنگام قطع و وصل شدن اختلال ایجاد نماید.
و در آخر نیز لوله خروجی آب را به بایپس متصل می کنیم.


منبع آموزش: فروشگاه اینترنتی تِک صنعت / www.tecsanat.com

جهت دسترسی به سایر آموزش ها روی لینک های زیر کلیک کنید :

.

.

فروشگاه اینترنتی تِک صنعت تمامی تلاش و نیروی خود را در جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی به کار گرفته است، لطفا با نظرات خود ما را در هرچه بهتر شدن این مهم یاری فرمایید.

2 دیدگاه برای “آموزش چگونگی نصب صحیح پمپ آب خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *